واحدهای سازمانی

گروه صندوق قرض الحسنه

صندوق قرض الحسنه عترت فاطمی از بدو تأسیس به عنوان یکی از واحدهای زیرمجموعه مؤسسه از همان روز افتتاح مؤسسه شروع به کار نمود و به همت هیأت مدیره و خیرین محترم قبل از افتتاح حساب پس انداز توسط مشترکین از محل اعتبارات مؤسسه شروع به پرداخت وام نمود.

با توجه به همزمانی افتتاح صندوق قرض الحسنه با روز پرستار طی فراخوان از بیمارستانهای تهران استارت کار با پرداخت 100 وام به پرستاران سادات، بیمارستانهای تهران انجام شد.

صندوق قرض الحسنه برای کمک به ایمن سازی خانواده های سادات از طریق پرداخت وام با افتتاح حساب، در سرفصلهای زیر اقدام نموده است:

  1. حسابهای قرض الحسنه عادی
  2. حسابهای باقیات و صالحات
  3. حساب کمکهای مردمی
Double LR Divider

1. حسابهای قرض الحسنه عادی

همانند حسابهای قرض الحسنه متعارف در همه بانکهای کشور می باشد و امکان افزایش یا برداشت موجودی در هرزمان را دارد. دارندگان حسابهای فوق، پس از افتتاح حساب در مؤسسه، به یکی از روشهای زیر می توانند اقدام به افزایش موجودی حساب خود بدون حضور در مؤسسه نمایند.

  • شماره حساب: 0200550552002
  • شماره کارت: 6037991199541115
  • شماره شبا: IR710170000000200550552002

شایان ذکر است بعد از واریز به هر یک از روشهای فوق باید از طریق تلفن 22989781 به اطلاع کارمندان صندوق رسانده تا در حسابهای شخصی افراد اعمال گردد.

2. حسابهای باقیات و صالحات

خیرین محترم به نیت اجر و ثواب اخروی به نام خویش یا به نیابت از پدر و مادر خود می توانند حسابی با هر مبلغ در صندوق افتتاح نمایند و در صورت تمایل در دفعات بعدی اقدام به افزایش حساب نمایند.

بدیهی است که این مبالغ قابل استرداد نبوده و صرف پرداخت وام های بدون سود و کارمزد به خانواده های معظم سادات می گردد.

3. حساب کمکهای مردمی

همان حساب باقیات و صالحات بوده با این توضیح که به نام اشخاص افتتاح نمی گردد و همه وجوه خیرین در یک حساب واحد متمرکز می گردد.

Double LR Divider

وامهای مسدودی:

افراد می توانند با افتتاح حساب پس انداز در صندوق قرض الحسنه نسبت به پرداخت وام به هر شخصی که صلاح بدانند از حساب خود به اندازه مقدار موجودی وام پرداخت کنند. مراحل کار به این صورت می باشد که با پرکردن فرمهای مربوطه فرد مورد نظر را به صندوق معرفی کرده (اعم از سادات و غیرسادات). مقدار وام، مقدار اقساط و نوع ضمانت را نیز اعلام و صندوق مؤسسه به عنوان مجری وام را با شرایط اعلام شده پرداخت نماید صاحب حساب معرفی می نماید.

بدیهی است از حساب صاحب حساب به مقدار وام پرداختی مسدود می گردد.

طرح مسکن و جهیزیه:

در مواردی که حامیان و خیرین بزرگوار بنا به دلایلی نتوانند مبلغ مورد نظر خود را به صورت یکجا برای ساخت مسکن و خرید جهیزیه پرداخت نمایند تمهیداتی در مؤسسه انجام گرفته که بتوانند به صورت اقساط ماهیانه کمک نمایند که این تمهیدات به صورت دو طرح مسکن و طرح جهیزیه برای تسریع نیت خیرشان در مؤسسه بصورت زیردر حال اجراست:

  • خیر محترم مبلغ اهدایی مورد نظر و مقدار اقساط پرداختی در ماه را اعلام می نماید (مبالغ به هر مقدار دلخواه)
  • دفترچه اقساط بانک ملی به نام فرزند (فرزندی که خانه برایش ساخته می شود یا نوعروسی که جهیزیه دریافت می کند) صادر می گردد.
  • دفترچه اقساط یا حضوراً تحویل خیر می گردد یا به آدرس اعلام شده ارسال می گردد.
  • با پرداخت اقساط توسط خیرین و تجمیع در یک حساب واحد، جهیزیه خریداری شده و یا خانه ساخته و یا تعمیر می شود.
پرداخت متیفع اقساط مسکن فرزندان عترت
خانواده های تحت پوشش عترت فاطمی در نقاط دور دست کشور عزیزمان بعضاً برای تعمیر و یا ساخت مسکن اقدام به دریافت وام نموده و متأسفانه در پرداخت آن دچار مشکل می شوند با پرداخت نقدی پول به حساب این عزیزان، از آنجائیکه دارای مشکلات عدیده ای می باشند، و گاهاً مدیریت مبالغ کمک شده درست نبوده و مبالغ صرف امور دیگری می گردد و روز به روز به سود و دیرکردوامهایشان اضافه می گردد. برای جلوگیری از مشکل فوق مؤسسه عترت اقدام به جمع آوری اصل دفترچه های اقساط این عزیزان نموده و خود از طریق بانکهای عامل پرداخت این وامها را به عهده می گیرد که این وجوه پرداختی نیز از کمکهای خیرین توضیح داده شده در قسمت قبل و کمکهای موردی خیرین تامین می شود.